معرفی دپارتمان روان شناسی

دپارتمان روانشناسی گروه آموزشی دکتر محقق با بهره گیری از مربیان متخصص و با تجربه در حوزه رفتار درمانی، تغییر عادات نامناسب زندگی و بهبود سبک زندگی، تغییر نگرش از تغییر شفافیت علل اندیشه و رفتار فعالیتهای تخصصی خود را با اخذ مدرک کارشناسی مشاوره و مددکاری توسط دکتر بهنام محقق در سال 1387 و کسب مجوز فعالیت آغاز نمود. در ادامه روند فعالیتها، با اخذ مدارک کارشناسی ارشد روانشناسی و دریافت مدرک بین المللی از دانشگاه Oxford (دوره های غیر حضوری و دوره هایی که توسط نمایندگان دانشگاه Oxford در ایران برگزار گردید.) به برگزاری جلسات مشاوره فردی در حوزه های مشاوره تحصیلی، ازدواج، ترک اعتیاد،زوج درمانی پرداخته و با برگزار کردن دوره های گروهی و گروه درمانی شخصیت شناسی به رفع عیوب رفتاری، ذهنی و ایجاد انگیزه رشد افراد در گروه ها پرداخته اند. با اضافه شدن همکاران دیگر از جمله سرکار خانم گلشن پور(دارای مدرک کارشناسی ارشد روان شناسی) فعالیت های گروه درمانی به صورت هفتگی شکل گرفته و در حال استمرار هستند. هدف اصلی دپارتمان روان شناسی گروه آموزشی دکتر محقق ارائه خدمات مشاوره و روان شناسی فردی و گروهی تخصصی و البته با هزینه های نسبتاً ارزان برای دسترسی عموم می باشد.

کارگاه های در حال برگزاری

کارگاه استعدادیابی

از بدو تولد، هر انسانی با خود استعدادهای ذاتی ای به همراه دارد که در بسیاری از مواقع حتی تا انتهای زندگی اش متوجه آن ها نمی شود و از بسیاری از این موهبت های ذاتی استفاده ای نمی کند. در کارگاه های استعدادیابی گروه آموزشی دکتر محقق، استعدادهای ذاتی افراد به صورت دقیق و با انجام فعالیت های عملی در کنار فعالیت های ذهنی مورد موشکافی قرار گرفته و افراد با آشنایی کامل از این استعدادها مواجه می شوند.
مواردی در رابطه با کارگاه های استعدادیابی گروه آموزشی دکتر محقق:
1) این کارگاه ها بصورت جداگانه برای گروه های سنی خردسالان (6-4 سال)، کودکان (9-6 سال) نوجوانان گروه اول (12-9سال)، نوجوانان گروه دوم (16-13 سال) و بزرگسالان (بالای 16 سال) برگزار می گردد.در چنین شرایطی هر فردی در هر سنی می تواند در این کارگاه ها شرکت داشته باشد و حتی والدین علاوه بر مطلع شدن از استعدادهای فرزندان خود، می تواند به طور همزمان با استعدادهای خود آشنا شده و در جهت رشد فردی و اجتماعی خود از آن ها بهره مند گردند.
2) در کارگاه های استعدادیابی گروه آموزشی دکتر محقق علاوه بر آشنایی با استعدادهای ذاتی، به معرفی دقیق ویژگی های هر استعداد، استعدادهای ذاتی اصلی و فرعی (استعدادهای ذاتی فرعی قابل رشد و ارتقا هستند) پرداخته و مشاغل و رشته های مرتبط با هر استعداد نیز توضیح داده می شوند و شرکت کنندگان پس از این جلسه می توانند برای آینده تحصیلی و شغلی خود بسیار بهتر و دقیق تر تصمیم بگیرند.
3) جلسات کارگاه های استعدادیابی تماماً نیم روزه بوده (جلسات خردسالان 3 ساعته، کودکان 4 ساعته و بزرگسالان حدوداً 6 ساعته) و در یک جلسه انجام می شوند.
4) در جلسات استعدادیابی، همچنین روش های رشد استعدادهای فرعی نیز آموزش داده می شوند که به تنهایی برابر با چندین جلسه کارگاهی مفید واقع می شود.
5) کارگاه های استعدادیابی گروه آموزشی دکتر محقق توسط متخصصین مجرب و کارآزموده و با جدیدترین روشهای بین المللی انجام می شوند.
6) امکان برگزاری کارگاه های استعدادیابی و هوشیابی درون خود ادارات، مدارس، دانشگاه ها و سازمان ها وجود دارد.

کارگاه شخصیت شناسی

آنچه که به عنوان اصل مهمی از زندگی هر فردی در دنیای مدرن مطرح می شود فرا گرفتن مهارتهای ده گانه زندگی توسط تمامی نوجوانان و بزرگسالان است. یکی از اساسی ترین اصول از مهارتهای زندگی که پایه و اساس دیگر مهارتهای زندگی تلقی می گردد، خود شناسی است که در کارگاه های شخصیت شناسی گروه آموزشی دکتر محقق به شکلی فوق تخصصی روی آن تمرکز صورت می گیرد.
نکاتی درباره ی آنچه که در کارگاه های شخصیت شناسی گروه آموزشی دکتر محقق انجام می شود:
1) این کارگاه ها برای گروه سنی نوجوانان (13 الی 17 سال) و بزرگسالان (17 سال به بالا) به صورت جداگانه برگزار می گردد.
2) این کارگاه های شخصیت شناسی به صورت گروهی بوده و افراد با شرکت در جلسات در سطوح مقدماتی (2 نیم روز)، سطح پیشرفته(یکروز کامل 9 صبح الی 20) و سطح نتیجه سازی (دو روز کامل 7 صبح الی 22) معادل حداقل 4 سال دانشگاهی آموزش های مرتبط با روان شناسی را در قالب ساده ترین مفاهیم عامیانه دریافت می کنند.
3) در صورت تمایل افراد می توانند در پایان دوره، گواهی شرکت در کارگاه ها را دریافت کنند.
4) شناسایی نقاط ضعف و قوت شخصیتی که از دوران کودکی در افراد شکل گرفته و عادات فکری، کلامی و رفتاری ایشان را کنترل می کنند و همچنین ارائه راه حل های عملی و فوری رفع این نواقص در این جلسات بطور کامل انجام می گیرد.
5) حضور و مشارکت افراد در گروه های شخصیت شناسی کاملاً اختیاری بوده و درون کارگاه ها هیچگونه فشار از روی مربیان در جهت افشای اطلاعاتی که تمایل به بیان آن ها ندارند صورت نمی گیرد.
6) راهکارهای درمانی در این جلسات از مدرن ترین روش های روان شناسی رفتاری در جهان برگرفته شده و در نوع خود نظیری در کشور ندارد که به صورت گروهی به شخصیت شناسی از روشهای فوق پرداخته بشوند.

کارگاه هوشیابی

برخلاف تصور قدیمی که ضریب هوشی (IQ) هر فردی تنها شاخص هوش یک فرد می باشد، انسان دارای انواع مختلفی از هوش می باشد که به شکل ذاتی در هر فرد وجود دارد و بسیاری از انواع آن قابل رشد و ارتقا هستند.
آنچه در کارگاه های تخصصی هوش یابی گروه آموزشی دکتر محقق اتفاق می افتد:
1) این کارگاه ها برای گروه های سنی نوجوانان (17-13 سال) و بزرگسالان در کارگاه های مختلف انجام می شود و به شناخت و معرفی انواع هوش های ذاتی و یادگیرانه انسان پرداخته می شود.
2) این کارگاه های تخصصی در مدت زمان 2 الی 3 ساعته و با 2 کارگاه مستقل هوشیابی ذاتی (هوش های اصلی و تا حدودی قابل رشد) و هوشیابی فرعی (هوشهای کاملاً قابل رشد اجتماعی) به ارزیابی دقیق هوشهای افراد می پردازد و افراد با دانستن این موارد نه تنها به انتخاب های تحصیلی و شغلی و اجتماعی بهتری دست خواهند زد، بلکه می توانند از افراد دقیق تری برای انجام فعالیت های مرتبط با کار و تحصیل و فعالیت های اجتماعی بهره ببرند، زیرا شرکت کنندگان در پایان جلسات می توانند با شناخت کامل دست به گزینش بزنند.
3) در کارگاه های هوش یابی گروه آموزشی دکتر محقق، تخصصی ترین تست ها و فعالیتهای عملی و به روزترین روشهای ارزیابی مورد استفاده قرار می گیرند.
4) هم اکنون برخی از مراکز آموزشی (مدارس و دانشگاه ها) با همکاری این گروه آموزشی تخصصی به بررسی هوشهای افراد در ارتباط می پردازند.
5) امکان برگزاری دوره های هوشیابی و استعدادیابی گروهی درون سازمان ها، مدارس، ادارات و دانشگاه ها نیز میسر است.

کارگاه فرزند پروری

روشهای صحیح تربیت و پرورش فرزندان در عصر حاضر به یکی از دغدغه های اصلی خانواده ها تبدیل شده و با رشد دانش های تربیتی و علوم رفتاری انتظارات بیشتری در حوزه روان شناسی می رود تا خانواده ها را از این دغدغه رها سازد. یکی از فعایتهای مهم گروه آموزشی دکتر محقق آشنا سازی و والدین با اصول فرزندپروری است.
در کارگاه های فوق تخصصی فرزند پروری گروه آموزشی دکتر محقق به موارد ذیل پرداخته می شود:
1) این کارگاه ها برای والدین(پدر، مادر، هردو و یا برادر و خواهر بزرگتر) از یک خانواده برگزار می گردد و به آموزش اصول رفتاری و تربیتی با فرزندان از بدو تولد تا پایان دوران نوجوانی پرداخته می شود.
2) دوره های فرزند پروری در دو سطح مقدماتی و پیشرفته برگزار گردیده و هر سطح در 5 الی 6 جلسه 2 الی 5/2 ساعته (با توجه به تعداد شرکت کنندگان) انجام می پذیرد.
3) در هر جلسه بخشی از کارگاه به بررسی مسائل فرزندان و خانواده به طور خاص بوده و به سؤالات والدین پاسخ داده شده و به رفع مشکلات ارتباطی و رفتاری ایشان با فرزندان پرداخته می شود.
4) در حوزه فرزند پروری از منابع آموزشی مدرن و کاملاً تخصصی روان شناسی تربیتی استفاده می گردد و کتاب "60 راز برای داشتن فرزندی نابغه و شاد با تألیف دکتر بهنام محقق" که محصول مطالعه و تجربه بیش از 200 کتاب روان شناسی در حوزه فرزند پروری است به عنوان منبع اصلی آموزشی مورد استفاده قرار می گیرد.
5) در پایان هر دوره ی فرزند پروری، در صورت تمایل، والدین می توانند گواهی شرکت در کارگاه ها را نیز دریافت نمایند.
6) امکان برگزاری دوره های فرزندپروری درون مدارس، دانشگاه ها، سازمان ها و ادارات به صورت گروهی نیز وجود دارد.


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

اساتید ما

جناب آقای دکتر محقق

ایشان با اخذ مدرک دیپلم رشته ریاضی فیزیک، در سال 1383 پس از گذراندن کنکور ادبیات و علوم انسانی در رشته مشاوره و مددکاری وارد دانشگاه علامه طباطبائی تهران شدند و با ادامه تحصیل در رشته های روانشناسی و همچنین پژوهش گری علوم اجتماعی در مقطع کارشناسی ارشد در سالهای 87 الی 91 وارد مقطع دکتری جامعه شناسی سیاسی دانشگاه علامه شدند.
اخذ مدرک بین المللی طرحواره درمانی در حوزه روان شناسی نیز از دست آوردهای علمی ایشان است.
مجوزهای رسمی:
اخذ مجوز از سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران
اخذ مدارک بین المللی طرحواره درمانی از دانشگاه Oxford

سرکار خانم گلشن پور

-فوق لیسانس روانشناسی تربیتی از دانشگاه علوم و تحقیقات تهران
-عضو انجمن روانشناسی تربیتی ایران
-سوابق کاری در خانه فرهنگ نازی آباد و سرای محله یوسف آباد و مدرسه پسرانه راه دانش منطقه ۶
-مقاله در فصلنامه جامعه شناسی آموزش و پرورش

-آموزش دیده دوره های زیر از انجمن روانشناسی تربیتی ایران و دانشگاه علامه طباطبائی و ...:
-دوره های کامل تخصصی TA (تحلیل رفتار متقابل)
- طرحواره درمانی
- دوره های کامل ارتباط موفق و موثر
-دوره های خودشناسی و شخصیت شناسی
- بیش فعالی
- تفسیر نقاشی
- بازی درمانی
- فرزندپروری
- تربیت جنسی کودکان
- تفسیر داستان گویی فلسفی به کودکان
- پذیرش مقاله به عنوان پوستر در اولین همایش ملی یافته های نوین روانشناسی تربیتی و چالش های پیش رو
- روان درمانگری کودک
- مشاوره پیش از ازدواج
- تشخیص و درمان اختلالات یادگیری
- تز روش های نوین آموزش به خردسالان و نونهالان با موضوع روانشناسی در تکواندو

برگزار کننده دوره ها و کارگاه های:
-شخصیت شناسی با رویکرد طرحواره درمانی در نوجوانان و بزرگسالان
- استعدادیابی سنین ۳-۵ سال، ۶-۸ سال، ۹-۱۲ سال، ۱۳-۱۵ سال، ۱۶- تا بزرگسال
- فرزند پروری
-اعتماد به نفس
- مهارت های زندگی کودکان و نوجوانان
- آموزش مهارت های زندگی در دبستان پسرانه راه دانش منطقه شش به مدت یکسال

مشاوره رایگان